Vysielací program

Vyprošťovák

Každodenná štartovacia relácia, ktorá vás naladí na zvyšok večera. Od 18tej do 19tej sa môžete tešiť na pestrú paletu tém, zaujímavostí, či čerstvých noviniek popreplietaných aktuálnymi informáciami a dianím vo svete. Počas týždňa sa vystriedajú viaceré moderátorské dvojice, ktoré vás zaručene nabijú tou správnou energiou.

Letom svetom

Radi by sme ti predstavili reláciu Letom svetom, v ktorej robíme rozhovory s mladými ľuďmi, ktorí sa neboja cestovať! Prinášame ti príbehy cestovateľov z najrôznejších miest a krajín, ktoré sa spájajú s horami zážitkov, vtipnými príhodami či skúsenosťami s pestrosťou kultúr z celého sveta. Aby toho nebolo málo, prihodíme i travel tipy priamo od ľudí, ktorí tieto miesta navštívili. Letom svetom s Ivkou a Peťom si môžeš vypočuť každý pondelok o 19:00 na livestreame rádia Rapeš.

vinyl

Len ťažko nájsť lepší pocit, ako keď sa ihla gramofónu dotkne po prvý krát platne. Následná chvíľka príjemného praskania len vystupňuje očakávanie a prvé tóny piesne uspokoja žiadostivosť po hudbe. Vyberáme plátne z našej rádiovej zbierky a vždy sa snažíme vám zahrať to najlepšie z výberu. Vychutnajte si hodinku tej najlepšej analógovej hudby a naučte sa niečo nové každý pondelok o 21.

Surovina

V reláciiSurovina ti moderátor Jakub doručí oblúbenu dávku poriadne tvrdej muziky, ktorá má gule. Vypočuješ si songy, ktoré kolujú hitparádami už niekoľko dekád, ale aj nárezy, ktoré len nedávno uzreli svetlo sveta. Okrem pravidelnej dávky informácií a noviniek zo sveta tvrdej hudby ťa čakajú tiež spovede rôznych hostí. Surovinu si môžeš naladiť na livestreame rádia Rapeš každý pondelok o 22.00.

Filmoviny

Reláciu Filmoviny prinášajú filmoví a seriáloví nadšenci Lenďo a Jakub všetkým poslucháčom rovnakého zamerania. Behom vysielania rozoberáme rôznorodé témy zo sveta kinematografie, zameriavame sa na jednotlivé žánre, soundtracky, filmografiu hercov či filmové chyby. Vypočuť si môžeš aj špeciály o kultových filmových sériach ako napríklad Pán Prsteňov alebo Harry Potter. Do našej relácie si pravidelne pozývame hostí, ktorý sa v danej problematike orientujú a obohacujú ju o svoje názory a myšlienky. Vysielame vždy v utorok o 19:00.

Poldecko

V kontroverznej relácii Poldecko sú hlavnými nositeľmi posolstva moderátori Samo a Lebky, ktorí sa spolu s hosťami rozprávajú o bežných trampotách spojených s alkoholom a nasledných uvahách po prepitej noci. Zaujímajú sa o odpovede na základné otázky typu kto, čo, kde, s kým a ako. Hoci tento koncept netreba brať príliš vážne, miestami v ňom môžete naraziť na diskusie o rôznych problémoch, ktoré občas prerastajú do hlbokých filozofických úvah. Poldecko si môžeš vypočuť každý utorok o 20:00.

Erazmus plus

Novinka medzi reláciami, ktorá je trochu iná ako tie ostatné. Každý týždeň v utorok sa o deviatej dozviete najnovšie novinky a zážitky od študentov, ktorí vycestovali na jeden semester do zahraničia. Počítajte taktiež s rozhovormi a anketami so študentmi z celého sveta. A na záver každého vysielania sa môžete tešiť na zodpovedanie vaších otázok.

Dr. sound on air

Pokiaľ patríš medzi fanúšikov techna alebo ostatných žánrov elektronickej hudby, nalaď si náš livestream v stredu o 19:00. V relácií Dr. Sound on Air na teba čaká množstvo zaujímavých hostí, či už djov alebo producentov zo slovenskej scény. Vypočuť si v nej môžeš aj live DJ sety od našich lokálnych Rapeš djov.

Bassinga

Bassinga je relácia v ktorej sa venujeme elektronickej hudbe, live setom a djingu. Môžete tu očakávať aj rôznych hosti, ktorých najprv vyspovedáme v relácii Dr.sound a Srdcemaoci on air a následne na bassinge odohrajú live set v žánri, ktorý hrávajú. Rovnomennú akciu Bassinga Live organizuje Rádio Rapeš pravidelne aj v priestoroch klubu Smer 77 alebo K2. Ak ti chýba jedinečná atmosféra a vystúpenia djov z tejto akcie, pripomenieme ti ich každú stredu o 20:00.

trapanice

Trapanice Moderátorská dvojica Timo a Rišo vás prevedú rôznymi zákutiami rapu a jeho subžánrami. Či už ide o novinky, zaujímavosti, akcie alebo nadchádzajúce releasy, chalani to majú všetko zmapované. Chrbát im kryje Janka, ktorá zásobuje poslucháčov ultimátnymi rapovými bangrami. Táto trojica už vyspovedala niekoľko známych mien na slovenskej scéne. V uvoľnenej atmosfére sa môžeš dozvedieť všetko, čo o rape potrebuješ vedieť a niekedy aj to, čo nepotrebuješ. Trapanice si môžeš naladiť každú stredu o 20:00.

Sexikon

Penis, mamičky, sex a chlebíčky! Témy, o ktorých diskutujú inžinierky sexu Oľa a Beta podráždia nejeden rozkrok. Streda, Sexikon vypočuť si treba. Vždy po 22 hod. dopraj si trochu erotiky, nemravného humoru a pikantných príbehov. Stay nasty!💋

food is good

V kuchárskej šou „Food is Good“, skúmame chute a tradície rôznych krajín po celom svete. Každý týždeň sa s nami môžete vydať na cestu do novej destinácie, kde sa spolu dozvieme o jedinečných ingredienciách, technikách a jedlách, vďaka ktorým je každá kuchyňa výnimočná. Od pikantného thajského kari až po výdatné talianske cestoviny – vo „Food is Good“ si každý nájde niečo. Vypočuješ si nás každý štvrtok o 19:00.

core pleasure

CORE PLEASURE je showka zameraná na Harder styles eletronickej hudby, od energetickeho gabberu cez 160BPM hardtechno až po hardstyle, hardcore a všetky jeho podžánre. V hard pleasure možete čakať sety od Djs rádia rapeš alebo rôzných hostí zo Slovenskej klubovej scény. Core pleasure zabaví každého fanúšika tvrdej elektronickej hudby. Ak si jedným z nich, nalaď si nás vo štvrtok o 20:00.

spovedelnica

Spovedelnica je relácia, v ktorej ti predstavíme úplne obyčajných ľudí a vyspovedáme ich o práci, hudbe a ich osobnom živote. Dozvieš sa detaily o povolaniach, o ktorých si doteraz ani nepočul ale aj o bežných povolaniach, ktoré sú pre teba úplnou samozrejmosťou. Nahliadni s nami do života „ťažko pracujúcich ľudí“ každý štvrtok o 21:00.

zhejtuj

Zhejtuj! Relácia plná adekvátneho rozčúlenia a búrlivých debát zameraná na každodenné trápenie a bizarné príbehy Maťa, Sama a ich hostí. V tejto relácií sa môžu vyskytovať vulgarizmy a čierny humor. Sledovanie relácie môže vyvolať pohoršenie, nevoľnosť alebo záchvat smiechu. Zhejtuj nie je vhodný pre labilné povahy a preto by ho nikto nemal počúvať. Ak máš ale odvahu podstúpiť tieto riziká, nalaď si nás vo štvrtok o 22:00.