O nás

Rádio RAPEš

Ako sme vznikli

Rapeš je rozhlasové a nahrávacie štúdio Žilinskej univerzity. Názov RAPEŠ vznikol skrátením názvu Rádio Pešava, ktoré nesie názov po svojom zakladateľovi, študentovi Milanovi Pešavovi. Naše rádio vzniklo 18. februára 1974 na Vysokej škole dopravy v Žiline, na internátoch Hliny. Ako prvé IRŠ (internátne rozhlasové štúdio) na Slovensku malo dva vysielacie okruhy – Rapeš Hliny (1974) a Rapeš Veľký diel (1987), pomenované podľa internátov, kde štúdiá sídlili. Rádio Rapeš je prvým IRŠ na Slovensku, ktoré vysiela nonstop. V roku 2009 sa okruh Rapeš Veľký Diel odlúčil a odvtedy pôsobíme ako Rapeš len na internátoch na Hlinách, kde je v súčasnosti ubytovaných cca 2000 študentov.

Na čom pracujeme

V Rapeši pracujú študenti Žilinskej univerzity v rámci svojho voľného času. Moderované vysielanie funguje počas dvoch semestrov od pondelka do štvrtka, od 18:00 – 24:00.

V Rapeši pracujú študenti Žilinskej univerzity v rámci svojho voľného času. Moderované vysielanie funguje počas dvoch semestrov od pondelka do štvrtka v čase od 18:00 – 24:00. Sme multižánrovo zamerané rádio, ktoré v rámci vysielacích hodín ponúka kompletné informácie pre študentov o dianí na univerzite, športových akciách v okolí, koncertoch. Okrem toho pravidelne organizujeme rôzne akcie, študentské párty a mnoho iného, ako napríklad každoročný Majáles či Športový deň. Počas akademického roka budú vysielané relácie, ktoré sú zamerané na cestovanie, kultúru, rozhovory s umelcami s live vysielaním, ale aj relácie týkajúce sa bežného študentského života.

Organizujeme a zapájame sa

Okrem vysielania zabezpečujeme aj ozvučenie a moderovanie rôznych akcií od malých eventov až po akcie väčšieho typu. Poskytujeme takisto možnosti nahrávania reklám, reklamných spotov, vokálov, digitalizáciu Vašich analógových nahrávok, či mastering hotových nahrávok.

Taktiež máme za sebou množstvo zorganizovaných akcií pre študentov – napríklad Comix Jib Jam (snowboardovo –freeski zameraná akcia), Grand Prix Hliny (závody na nákupných košíkoch), Športový deň na Hlinách, Majáles, Longboard session, Beánie (privítanie prvákov), Nonstopka (deň otvorených dverí spojených s nonstop vysielaním), koncerty kapiel a veľa iného. Zapájame sa tiež do súťaže internátnych študentských rádii Rádiorallye, ktorú každoročne organizuje Asociácia členov a sympatizantov IRŠ pod záštitou hlavného garanta RTVS, zakaždým na inej pôde študentského rádia.

Chceme aby nás bolo počuť

Vieme, že vysokoškolský život je niekedy náročný. Preto sa snažíme organizovať rôzne akcie, počas ktorých študenti nemusia myslieť len na školu.  Zároveň chceme svoj voľný čas využiť na plno a docieliť to aby sa na Hlinách niečo dialo. Predsa život je aj o zábave, tak prečo sa nebaviť ?  

.