взять займ на карту 
 
 
 
 
 
 
 

Ako sme vznikli

 
 
Rapeš je rozhlasové a nahrávacie štúdio Žilinskej univerzity. RAPEŠ = skratka Rádio Pešava, ktoré nesie názov po svojom zakladateľovi študentovi Milanovi Pešavovi, vzniklo 18. februára 1974 na Vysokej škole dopravy v Žiline, na internátoch Hliny. Ako prvé IRŠ (internátne rozhlasové štúdio) na Slovensku malo dva vysielacie okruhy – Rapeš Hliny (1974) a Rapeš Veľký diel (1987), pomenované podľa internátov, kde štúdiá sídlili, a ako prvé IRŠ na Slovensku vysielalo nonstop. V roku 2009 sa okruh Rapeš Veľký Diel odlúčil a odvtedy pôsobíme ako Rapeš len na internátoch na Hlinách. Dosah nášho pôsobenia sa nedá presne zmerať, ale pôsobíme v rámci internátov Hliny kde je ubytovaných cca. 2000 študentov – pôsobíme aj v rámci sociálnych sietí (instagram a facebook).  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Na čom pracujeme

 
 
V Rapeši pracujú študenti Žilinskej univerzity v rámci svojho voľného času. Moderované vysielanie funguje počas dvoch semestrov od pondelka do štvrtka, od 18:00 – 24:00. Sme multižánrovo zamerané rádio, ktoré v rámci vysielacích hodín ponúka kompletné informácie pre študentov o dianí na univerzite, športových akciách v okolí, koncertoch a taktiež organizujeme rôzne vlastné akcie, študentské párty a mnoho iného ako každoročný Majáles či Športový deň. V rámci letného semestra budú vysielané relácie, ktoré sú zamerané na cestovanie, kultúru, šport, rozhovory s umelcami a kapelami s live vysielaním, rôzne hudobne zamerané relácie podľa žánru (šláger, alternative, hiphop, rock, reggea a mnoho iného). V rámci vysielania pozývame zaujímavých ľudí, kapely, začínajúcich umelcov, športovcov na individuálne rozhovory a live výstúpenia.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Organizujeme a zapájame sa

 
 
Okrem vysielania ako rádio zabezpečujeme aj ozvučenie a moderovanie rôznych akcií od malých eventov, až po akcie väčšieho typu – Majáles. Poskytujeme takisto možnosti nahrávania reklám, reklamných spotov, vokálov, digitalizáciu Vašich analógových nahrávok, či mastering hotových nahrávok. Taktiež máme za sebou nespočetne veľa zorganizovaných akcií pre študentov – napríklad Comix Jib Jam (snowboardovo –freeski zameraná akcia), Grand Prix Hliny (závody na nákupných košíkoch), Športový deň na Hlinách, Majáles, rôzne párty, Longboard session, Beánie (privítanie prvákov), Nonstopka (deň otvorených dverí spojených s nonstop vysielaním), koncerty kapiel a veľa iného. Taktiež sa zapájame každoročne na súťaž internátnych študentských rádii Rádiorallye. Podujatie každoročne organizuje Asociácia členov a sympatizantov IRŠ pod záštitou hlavného garanta RTVS, zakaždým na inej pôde študentského rádia.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Relácie rôzneho typu

 
 
Počas semestra si môžete vypočuť rôzne relácie. Či už uprednostníte reláciu týkajúcej sa hudobných noviniek, noviniek zo sveta, športu alebo elektronickej hudby. Dozviete sa aj o rôznych veciach zo sveta žien, alebo potrebujete si resetovať hlavu? Nájdi si tvoju pravú…..reláciu !  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chceme aby nás bolo počuť

 
 
Vieme, že vysokoškolský život je niekedy mierne náročný. Preto sa snažíme organizovať rôzne akcie kde sa na chvíľu môžu študenti myslieť na niečo iné ako škola.  Zároveň chceme svoj voľný čas využiť a docieliť to aby sa na Hlinách niečo dialo. Predsa život je aj o zábave, tak prečo sa nebaviť ?