Rádio Rallye 2018

V dňoch od 21. – 25. 3. 2018 sme sa, ako to už býva zvykom, zúčastnili medzinárodnej súťažnej prehliadky tvorby a vysielania amatérskych univerzitných, vysokoškolských a internátnych rozhlasových štúdií, krúžkov, klubov – Rádiorallye. Tohtoročný 14-sty ročník sa odohrával vo východoslovenskom meste Prešov.

Počet všetkých nahrávok, ktoré odoslali slovenské i české rádiá, bol 138, čo predstavuje dokopy 7 hodín, 16 minút a 10 sekúnd kvalitnej tvorby mladých vysokoškolských študentov! Ako jedno z dvoch rádií, naše IRŠ RAPEŠ odoslalo nahrávky do každej súťažnej kategórie.

V odbornej porote sa okrem členov AČASU (Asociácia členov a sympatizantov IRŠ) nachádzali aj profesionáli, napríklad Kava, Arieli a Marek z Fun rádia, Kiva z rádia Košice, Martin Karlík z Českého rozhlasu, hostia z nášho RTVS a mnoho ďalších. Okrem hodnotenia nahrávok, prednášok a živého vysielania si hosťujúce prešovské rádio PaF pre nás pripravilo aj prehliadku mestom, návštevu prešovského Solivaru či večerné programy.

Spoločensky vyčerpaní, nevyspatí, ale zato spokojní s výkonmi, sme sa v nedeľu 25.3. poslednýkrát stretli so všetkými členmi rádií a porotcami, aby sme si vypočuli vyhodnotenie. Získali sme 4 prvé miesta, špeciálnu ceny od jednej z odborných porotkýň, a po sčítaní všetkých bodov sme sa síce nestali IRŠ roka, ale obsadili sme krásne tretie miesto.

O rok, približne v rovnakom čase, sa o organizáciu Rádiorallye 2019 bude starať bratislavské rádio TLIS, a my sa znovu vyberieme vyhrať nejeden diplom.

rr2018 4
rr2018 1